Życie artystyczne PRL – 21 listopada

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na spotkanie z cyklu Historia zza kulis. O życiu artystycznym PRL dyskutować będą dr hab. Krzysztof Kosiński, dr Konrad Rokicki, Krzysztof Masłoń, Maciej Plaskota i prowadzący Rafał Dudkiewicz.

Spotkanie odbędzie się 21 listopada (środa) o godz. 18.00 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/518546975276825/

Historia zza kulis to cykl poświęcony „brudnym wspólnotom” PRL i ludziom żyjącym na pograniczu ówczesnego prawa. To świat znany z tekstów Marka Nowakowskiego, Leopolda Tyrmanda i Marka Hłaski. Świat, w którym krzyżują się ścieżki gwiazd estrady, hazardzistów, funkcjonariuszy aparatu represji i ludzi z marginesu społecznego.

Jak funkcjonował przestępczy półświatek i jakie były jego związki ze Służbą Bezpieczeństwa? Kto rekrutował prostytutki do współpracy z Departamentem I? W jaki sposób kontrolowano przemysł rozrywkowy? Jak wyglądało codzienne życie cinkciarzy, przemytników, „niebieskich ptaków”? Opowiadają o tym nasi goście: historycy, publicyści i świadkowie epoki. Gospodarzem programu jest Rafał Dudkiewicz, dziennikarz Polskiego Radia24.

Komentarze
  1. Avatar Bilbo

Opublikuj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*