Życie artystyczne PRL – 21 listopada

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na spotkanie z cyklu Historia zza kulis. O życiu artystycznym PRL dyskutować będą dr hab. Krzysztof Kosiński, dr Konrad Rokicki, Krzysztof Masłoń, Maciej Plaskota i prowadzący Rafał Dudkiewicz.

Spotkanie odbędzie się 21 listopada (środa) o godz. 18.00 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/518546975276825/

Historia zza kulis to cykl poświęcony „brudnym wspólnotom” PRL i ludziom żyjącym na pograniczu ówczesnego prawa. To świat znany z tekstów Marka Nowakowskiego, Leopolda Tyrmanda i Marka Hłaski. Świat, w którym krzyżują się ścieżki gwiazd estrady, hazardzistów, funkcjonariuszy aparatu represji i ludzi z marginesu społecznego.

Jak funkcjonował przestępczy półświatek i jakie były jego związki ze Służbą Bezpieczeństwa? Kto rekrutował prostytutki do współpracy z Departamentem I? W jaki sposób kontrolowano przemysł rozrywkowy? Jak wyglądało codzienne życie cinkciarzy, przemytników, „niebieskich ptaków”? Opowiadają o tym nasi goście: historycy, publicyści i świadkowie epoki. Gospodarzem programu jest Rafał Dudkiewicz, dziennikarz Polskiego Radia24.

Komentarze
  1. Bilbo

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*