Zaproszenie na premierę książki Waldemara Nocnego „Jelitkowo na dawne pocztówce”

ZaproszenieWydawnictwo Oskar oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańskuzapraszają na premierę książki Waldemara Nocnego Jelitkowo na dawne pocztówce. Premiera odbędzie się 18 grudnia 2014 roku o godzinie 18.00 w Bibliotece Manhattan. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Grynder.
Album Jelitkowo na dawnej pocztówce stanowi zbiór kilkudziesięciu pocztówek będących świadectwem przedwojennego Jelitkowa. Przypomina o czasach świetności tej części Gdańska, gdy rokrocznie odwiedzało ją niemal 50 000 turystów. W albumie znajdują się widokówki ukazujące najważniejsze obiekty okolicy – Dom Zdrojowy, Park Zdrojowy i jelitkowskie molo. Jak stwierdza autor, „przedwojenne Jelitkowo było przede wszystkim kurortem; Kuracjusze, bez względu na narodowość, cenili sobie atmosferę i urodę kąpielisk”.

Waldemar Nocny to historyk i pedagog, w latach 2002-2005 wiceprezydent Gdańska. Jest autorem zbioru opowiadań „Trzynasty Kilometr”, a także powieści „Reguła trzech”, „Do wkrótce” i „Kobiety”. Wydał także serię prac popularnonaukowych poświęconych dzielnicom Gdańska.źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*