Zaproszenie – konferencja „Bunty, powstania i rewolucje na przestrzeni dziejów”

Zachęcamy do udziału w organizowanej przez Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego konferencji pt.  „Bunty, powstania i rewolucje na przestrzeni dziejów”. 

Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na studencko-doktorancką konferencję pt.: „Bunty, powstania i rewolucje na przestrzeni dziejów”. Bunty i rewolucje towarzyszyły ludzkości od samego początku. Jest to zjawisko trwale wpisane w kulturę i nie można przechodzić obok niego obojętnie. Niniejsza konferencja jest doskonałą okazją, by przyjrzeć mu się bliżej, poznać uwarunkowania i konkretne przykłady znane z historii.

Konferencja podejmuje szeroko rozumianą tematykę buntów i powstań, skupiając się na ich militarnych aspektach. Tematy referatów powinny zatem dotyczyć kwestii politycznych lub stricte wojskowych. Bunty o charakterze wyłącznie kulturalnym (np. „Romantyzm jako bunt wobec idei oświeceniowych” itp.), bez ukazania ewentualnych działań zbrojnych nie będą akceptowane.

Konferencja ta stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania wyników swoich badań, a szczegółowo zakreślony temat konferencji wpłynie na poziom dyskusji i konstruktywną wymianę poglądów między referentami.

Konkretne panele zostaną wyłonione na podstawie zgłoszeń, aby maksymalnie dopasować tematykę sekcji do zainteresowań referentów. Planowany wstępnie podział zamykać się będzie w obrębie epok historycznych.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy

Zapraszamy również na  fanpage’a konferencji na facebooku:
https://www.facebook.com/konferencja.bunty

Patronat medialny nad konferencją objął portal historyczny wiekdwudziesty.pl

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*