Wystawa NASA Cosmos Discovery Warszawa

W Warszawie na miłośników astronomii i podboju kosmosu czeka wystawa Cosmos Discovery Warszawa. Na ponad 2600 m2 powierzchni wystawienniczej czeka więcej niż 200 eksponatów związanych z eksploracją przestrzeni kosmicznej.

Wystawa przedstawia historię rozwoju astronomii i techniki rakietowej oraz najważniejszych misji kosmicznych. Rozpoczyna się od powieści Juliusza Verne’a „Z Ziemi na Księżyc”, która zainspirowała miłośników kosmosu i wpłynęła na rozwój myśli rakietowej. Narracja wystawy prowadzi przez osiągnięcia technologii kosmicznej począwszy od V-2, niemieckiego pocisku, który jako pierwszy przekroczył umowną granicę przestrzeni kosmicznej (tzw. linię Kármána), przez satelitę Sputnik i pierwsze załogowe loty w kosmos oraz lądowanie na Księżycu, po okres lotów wahadłowców, misje marsjańskie i najnowsze dokonania takich firm jak SpaceX czy BlueOrigin.

Wśród oryginalnych eksponatów znajdują się elementy pojazdów kosmicznych, części ubiorów i wyposażenia czy pamiątki po kosmonautach i astronautach. Wystawa umożliwia wejście do doskonale odwzorowanego modelu stacji orbitalnej MIR czy kokpitu wahadłowca kosmicznego. Polskiego widza szczególnie zainteresuje kolekcja eksponatów związanych z Mirosławem Hermaszewskim. Dla najmłodszych i młodych duchem – interaktywne symulatory i sprzęt VR. Wystawa czynna jest do 3 lipca 2022.

Szczegóły: https://www.cosmosdiscovery.pl/

„Wystawa Cosmos Discovery opowiada historię podboju kosmosu, od pierwszych, historycznych prób, aż po obecne wyprawy i przyszłość lotów kosmicznych.

Wystawa prezentuje ponad 200 oryginalnych eksponatów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Rosji oraz Polski.”[1]

[1] Źródło: https://www.cosmosdiscovery.pl/

Fot. M. Mokrosiński, wiekdwudziesty.pl

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*