Wystawa „Działalność wydawnicza w Powstaniu Warszawskim”

W 70. rocznicę Powstania Warszawskiego PAN Biblioteka Gdańska zaprasza  na wystawę przedstawiającą różne aspekty działalności wydawniczej w czasie Bitwy o Warszawę w sierpniu i wrześniu 1944 r. Autorem ekspozycji jest Marek Ney-Krwawicz – pracownik naukowy Instytutu Historii PAN. Wszystkie eksponaty pochodzą z jego prywatnych zbiorów.

Wystawa „Działalność wydawnicza w Powstaniu Warszawskim”

Rozpoczęta przez Armię Krajową walka o Warszawę była  dobitnym polskim głosem o prawo do samostanowienia o losie własnego państwa i narodu. Wystawa „Działalność wydawnicza w Powstaniu Warszawskim” stanowi dokumentację zarówno   fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego, jak i jednego z przejawów  codziennego  funkcjonowania  miasta w tych niecodziennych, ekstremalnych wręcz warunkach. Zwiedzający zobaczą między innymi: oryginały  fotografii Prasowych Sprawozdawców Wojennych, prasę powstańczą, obwieszczenia i rozporządzenia regulujące życie walczącego miasta, duże afisze rozlepiane na murach, jak i małego formatu druki ulotne, a także karty pocztowe. Sporo uwagi poświęcono również drukarniom, obsłudze reporterskiej, a nade wszystko wytężonej pracy redakcji pism.

 Na wernisaż zapraszamy we wtorek 2 września o godz. 12.15. w holu wystawowym PAN BG przy ul. Wałowej 24. Wystawa  będzie czynna w godzinach otwarcia Biblioteki do 17 października 2014 roku.

Źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*