Wystartowała świąteczna promocja wydawnictw Muzeum Gdańska

Przychodzimy z pomocą wszystkim miłośnikom książek, i podpowiadamy, co można kupić na prezent. I to nie tylko najbliższym, ale również… sobie. Rozpoczęliśmy świąteczną promocję wydawnictw Muzeum, w której książki można kupić już od 1 zł!

Oferujemy ponad 30 tytułów książek naukowych i albumów oraz książeczki dla dzieci. Miłośnicy muzyki znajdą płyty z muzyką carillonową i fortepianową, zaś dzieciom mogą się spodobać ilustrowane opowieści o naszym mieście. Promocja trwa od 6 listopada 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Obowiązuje w kasach oddziałów Muzeum Gdańska oraz sklepie internetowym na stronie https://bilety.muzeumgdansk.pl/

Do czytania….

W promocyjnych cenach będzie można zakupić cieszące się dużą popularnością i nagradzane przez czytelników tomy z serii Historie Gdańskich Dzielnic: Chełm, Nowy Port i Siedlce, w cenie 35 zł każdy. To również okazja do zakupu reedycji książek Brunona Zwarry, w tym dwutomowego wydania „Gdańszczan” oraz „W gdańskiej Twierdzy”. Zaś miłośników epoki napoleońskiej może zainteresować publikacja „Klucz do wszystkiego. Dzieje napoleońskiej twierdzy Gdańsk 1807 – 1814” w cenie 25 zł.

Jako świąteczny prezent mogą się również sprawdzić wydawnictwa albumowe, w tym katalogi wystaw czasowych takich jak: „Maszty i baszty. Gdańsk i Pomorze w ilustracji B. Truchanowskiej i W. Majchrzaka” (25 zł), „Srebra od pokoleń. Gdańscy złotnicy Stumpfowie” (39 zł), „Złotnictwo XVII-XX w.” (79 zł) czy katalog wystawy o Zakonie Dominikanów w Gdańsku (49 zł).  A to tylko kilka tytułów, jakie znalazły się w promocyjnej ofercie.

… i słuchania

W promocyjnej cenie 6 zł można kupić płyty CD z muzyką carillonową i fortepianową. W ofercie znalazły się cztery tytuły.

Carillon Electric Orchestra „Matter of Reverberations” to instrumentalna podróż przez dźwięki Gdańska, w nowoczesnym wydaniu z udziałem carillonu znajdującego się na wieży kościoła św. Katarzyny. Zaś na płycie „Contemporary Carillon ANA 016” znajdują się utwory, które od kilku lat Miasto Gdańsk i Muzeum Gdańska zamawiają na carillon solo u najwybitniejszych polskich kompozytorów. Rezultatem trwającego ciągle projektu jest płyta, zawierająca pięć kompozycji Zygmunta Krauzego, Pawła Mykietyna, Aleksandra Nowaka, Agaty Zubel i Elżbiety Sikory.

Płyta „Fantazja o dawnym Gdańsku” to zapis koncertu w wykonaniu Macieja Gańskiego na najstarszym gdańskim fortepianie, który odbył się 24 października 2020 r. w Dworze Artusa. Unikatowe i niepowtarzalne brzmienie pochodzącego z I połowy XIX wieku fortepianu oddaje klimat i oryginalne brzmienie utworów doby romantyzmu.

„Urbis Sonos” odtwarza dźwięki miasta z XVII i XVIII wieku. Trębacze Paweł Hulisz i Emil Miszk razem z miejską carillonistką Moniką Kaźmierczak podczas koncertów wieżowych nawiązują do dawnych tradycji i prezentują zarówno muzykę użytkową (chorały i pieśni okolicznościowe – Turmmusik), jak i muzykę koncertową (Art Music).

Dla najmłodszych czytelników

Muzeum Gdańska wydaje również książki przeznaczone dla dzieci. Opowiadają o Gdańsku w przystępny i ciekawy sposób, a kolorowe ilustracje zachęcają do czytania. Wśród wydawnictw jest najnowsza publikacja Muzeum pt. „Gdańsk dla młodych podróżników” (cena 45 zł) oraz dwie książeczki z opowieściami z Wielkiej Alei i Parku Oliwskiego w cenie 9 zł każda.

Po więcej książek zajrzyjcie do oddziałów: Ratusza Głównego Miasta, Muzeum Bursztynu, Domu Uphagena, Dworu Artusa i Muzeum Poczty Polskiej oraz do sklepu internetowego, gdzie można zamówić książki z dostawą do domu.

Źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*