Wykład „Robinsonowie warszawscy”

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie zaprasza na spotkanie Klubu Historycznego im. Generała Stefana Roweckiego „Grota”. Wykład o warszawskich robinsonach wygłosi Michał Studniarek z Instytutu Historii PAN

Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia (czwartek) o godz. 13:00.

Robinsonowie to ludzie, którzy pozostali w ruinach Warszawy po upadku Powstania Warszawskiego, ukrywając się przed Niemcami. Najczęściej chronili się w piwnicach opuszczonych budynków lub na strychach unikając wychodzenia, by nie zdradzić Niemcom swojej obecności. Niektórym udało się przetrwać w ukryciu do stycznia 1945 r, gdy do Warszawy wkroczyła Armia Czerwona.

Grot1

Klub Historyczny im. Gen.  Stefana Roweckiego „Grota” powstał z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. W ramach spotkań odbywają się wykłady cenionych historyków i projekcje filmów o różnych wydarzeniach z historii Polski i świata w XX wieku. Spotkania klubu są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*