Wieczorne zwiedzanie Miejsca Pamięci – Stutthof

Co można robić w piątek? Część osób będzie z pewnością odpoczywać po tygodniu pracy w domu, inni pójdą do kina, czy na imprezę. A może warto spędzić ten czas inaczej? Ciekawy pomysł na początek weekendu ma Muzeum Stutthof w Sztutowie. Pracownicy i dyrekcja zapraszają wszystkich zainteresowanych na wieczorne zwiedzanie Miejsca Pamięci. Zwiedzanie odbędzie się w dniu 25 lipca 2014 r. (piątek) w godzinach 22.00 – 24.00.

Obóz nieopodal miejscowości Stutthof (po 1945 r. Sztutowo) został założony przez hitlerowskie Niemcy 2 września 1939 r. W okresie II Wojny Światowej, do 9 maja 1945 r. (likwidacja obozu), był miejscem prześladowań oponentów polityki III Rzeszy, w tym wielu Polaków z terenu Pomorza. Od stycznia 1942 r. oficjalnie był zaliczany do obozów koncentracyjnych, choć już od początku istnienia nosił jego cechy. Historię tego miejsca oraz cierpienia, jakich tam doświadczyli ludzie będzie można poznać podczas zwiedzania tego „pomnika historii”.

Podczas piątkowego zwiedzania dostępne będą wszystkie wystawy, zarówno te stałe, jak i czasowe. Będzie można zobaczyć również iluminację Pomnika oraz odwiedzić punkt z wydawnictwami, czy obejrzeć film o historii obozu w muzealnym kinie. Specjalną ofertą dnia będzie możliwość nabycia filmu „Ostatni świadkowie” w promocyjnej cenie 5 zł.  Wydarzeniem wieczoru będzie projekt artystyczny „Cisza. Ślady na piasku” w wykonaniu Ewy Trafnej. Projekt z udziałem zwiedzających realizowany będzie w jednym z miejsc na trasie zwiedzania. W imieniu redakcji zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wizyty w Muzeum w tych wyjątkowych okolicznościach oraz chwili refleksji. Taka okazja do zwiedzania i refleksji możliwa jest tylko jeden raz w roku!

Oficjalna strona Muzeum Stutthof w Sztutowie

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*