Wendy Holden w Przystanku Historia

Wendy Holden w Przystanku Historia

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki oraz wydawnictwo Sonia Draga zapraszają na spotkanie z Wendy Holden – brytyjską pisarką i dziennikarką, autorką opublikowanej w kilkunastu krajach książki Urodzeni, by żyć, która opowiada o losach trzech noworodków ocalonych z transportu więźniów, a następnie z obozu Mauthausen.

Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia (środa) o godz. 18:00 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

 Spotkanie z Wendy Holden

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1625501554375932/

Urodzeni, by żyć to historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego, którym udało się ukryć swój stan przed oczami oprawców i dzięki temu uniknąć śmierci. Opowieść rozpoczyna się pod koniec II wojny światowej. Trzy nieznające się kobiety zmuszane do niewolniczej pracy w zakładzie zbrojeniowym i ostatecznie umieszczone w masowym transporcie do obozu Mauthausen w Austrii, są pewne, że czeka je śmierć. Podczas trwającej siedemnaście dni gehenny, pochłaniającej życie połowy transportowanych więźniów, kobiety rodzą dzieci. Pomimo katastrofalnych okoliczności, głównie dzięki pomocy współwięźniów i szczodrości mieszkańców mijanych wiosek, zarówno matkom, jak i dzieciom udaje się przeżyć. Po wojnie matki z dziećmi rozpoczynają nowe życie w różnych częściach świata. Dopiero podczas obchodów 65. rocznicy wyzwolenia obozu Mauthausen dzieci dowiadują się o sobie wzajemnie i okolicznościach związanych z ich narodzinami – okolicznościami tak niezwykłymi i tak jednoczącymi, że nie sposób nie podzielić się nimi z całym światem.

Wendy Holden urodziła się w 1961 r. w Pinner w północnym Londynie. Jest uznaną powieściopisarką, dziennikarką i autorką scenariuszy filmowych. Opublikowała ponad trzydzieści książek. Wiele jej prac zostało adaptowanych przez radio i telewizję. Przez osiemnaście lat pracowała jako dziennikarka, w tym aż dziesięć lat spędziła w redakcji „The Daily Telegraph”. Ma w dorobku kilka znaczących książek, które napisała jako tzw. ghostwriterka, m. in.: bestseller Jesteś moją muzyką. Moje życie z Frankiem Sinatrą – zbiór wspomnień Barbary Sinatry, żony piosenkarza.

 źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*