Przeszedłem piekło. Z Waffen-SS na froncie wschodnim

„Przeszedłem piekło. Z Waffen-SS na froncie wschodnim” to majowa premiera wydawnictwa Vesper skierowana dla wielbicieli autobiografii żołnierzy biorących udział w walkach podczas II wojny światowej.

Erich Stahl przedstawia relację bacznego, krytycznego świadka brutalnych realiów wojny na wschodzie, połączoną z wnikliwymi obserwacjami i nieupiększonymi opiniami o tryumfach i błędach Niemiec. Chociaż autor był w tym czasie zdeklarowanym narodowym socjalistą, jego spostrzeżenia dotyczące sposobu prowadzenia wojny i polityki są prawdziwą rzadkością w tego typu literaturze.

Wprawdzie Waffen SS stało się legendą i jest uważane za elitarne jednostki bojowe II wojny światowej, istnieje niewiele relacji przedstawiających inne oblicze tych budzących lęk oddziałów. Erich Stahl był zawodowym dziennikarzem przydzielonym do relacjonowania działań niektórych najsłynniejszych jednostek – 1. Dywizji „Leibstandarte Adolf Hitler”, 5. Dywizji Grenadierów Pancernych SS „Wiking”, zagranicznych ochotników walczących w Waffen SS na północnym odcinku frontu wschodniego pod Narwą. Pełnił w nich służbę i przeżywał wszystkie trudy, niedostatki i dramatyczne emocje człowieka stającego z bronią w ręku przeciwko czołgom wroga.

Autor: Erich Stahl
Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Format: 140×205 mm
Stron: 368 + 36 stron ze zdjęciami
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7731-321-3
EAN 9788377313213

Książka do nabycia: vesper.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze
  1. Ka3or
  2. Ka3or

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*