Propozycje Polsat Viasat History na wrzesień

Propozycje Polsat Viasat History na wrzesień związane z historią najnowszą to cykle „Pod wodą: historia kontrowersyjnej broni” oraz „Faszyści i masoni”.

Pod wodą: historia kontrowersyjnej broni
Premiera: poniedziałek 5 września, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ technika/ wojna
Tytuł oryginalny: Submarines – The Story of a Controversial Weapon
Rok: 2021

Współczesne okręty podwodne to skomplikowane jednostki naszpikowane techniką i bronią, dysponujące siłą zniszczenia równie imponującą, jak technologie stosowane do ich budowy. Żadna inna broń nie wywołuje tylu emocji, co okręt podwodny, który atakuje z ukrycia i może użyć pocisków nuklearnych, siejąc zniszczenie na skalę globalną. Pierwsze okręty podwodne były realizacją idei niemającej nic wspólnego z wojną — miały służyć do oglądania świata pod wodą — ale wkrótce zaczęto wykorzystywać je przede wszystkim do celów wojskowych. Poznamy historię takich jednostek: od ich powstania pod koniec XIX wieku, przez okres II wojny światowej, aż po czasy współczesne.

Faszyści i masoni
Premiera: sobota 17 września, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna/ tajemnice/ religia
Tytuł oryginalny: The Fascists and the Freemasons
Rok: 2021

Naziści i faszyści nienawidzili masonów — najpotężniejszego stowarzyszenia tamtych czasów. Pod rządami Mussoliniego, Hitlera i Franco loże masońskie zostały zdelegalizowane; masoni byli aresztowani i wydalani z kraju, a ich majątek konfiskowano. Podczas II wojny światowej tysiące masonów zostało deportowanych i straciło życie w obozach koncentracyjnych. W tej serii zbadamy przyczyny obsesji faszyzmu na punkcie masonerii i poznamy jej konsekwencje. Uzyskamy dostęp do nowych dokumentów i masońskich świątyń, zagłębimy się w mroki umysłów faszystowskich dyktatorów i ujawnimy, dlaczego Watykan popierał te represje.

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*