Propozycje Polsat Viasat History na listopad

Przedstawiamy propozycje Polsat Viasat History na listopad. Wśród premierowych dokumentów znajdują się filmy o przywódcy III Rzeszy, tragedii w Waco oraz cykl filmów o zamachu na JFK.

Hitler i jego władza

Premiera: sobota 4 listopada, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna/ biografie
Tytuł oryginalny: Hitler’s Power
Rok: 2023

 Przejęcie władzy w Niemczech przez Adolfa Hitlera 30 stycznia 1933 r. było jednym z najbardziej znaczących momentów XX wieku. Ta trzyczęściowa seria szczegółowo analizuje wydarzenia prowadzące do tego dnia i straszne chwile, które nastąpiły później. Dowiemy się, w jaki sposób niepozorny człowiek tak szybko przejął władzę w Niemczech i dlaczego ludzie przyjęli jego wizję. Zastanowimy się także, co skłoniło Niemców do poparcia Holokaustu; niepublikowane wcześniej filmy, zdjęcia i dokumenty, a także opinie i analizy uznanych ekspertów pomogą nam szerzej spojrzeć na sytuację nazistowskiego społeczeństwa w czasach wojny i pokoju. Dowiemy się też, jak w warunkach dyktatury wygląda relacja między przywódcą a ludem.

Waco: nieznane fakty

Premiera: niedziela 5 listopada, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ biografie
Tytuł oryginalny: Waco: Untold Stories
Rok: 2023

 W 1993 r. 82 członków ekstremistycznej sekty znanej jako Gałąź Dawidowa straciło życie w czasie jednego z najbardziej kontrowersyjnych oblężeń we współczesnej historii Ameryki. Wśród tych, którzy zginęli, było 23 Brytyjczyków. Dziś, 30 lat po tej tragedii, poznamy ich historie i usłyszymy relacje tych, którzy przeżyli – niektórzy z nich po raz pierwszy wystąpią przed kamerami.

Cykl: Zamach na Kennedy’ego

Niedziela 19 listopada, godz. 21:00

W tym roku mija 60 lat od śmiertelnego postrzelenia prezydenta Johna F. Kennedy’ego podczas przejazdu prezydenckiej kolumny przez Dealey Plaza w Dallas w Teksasie. Wybraliśmy trzy ciekawe filmy dokumentalne, które analizują wydarzenia tego pamiętnego dnia. Rzadko oglądane materiały archiwalne; opowieści świadków; nowe, niepublikowane wcześniej dokumenty i nowe badania nad amatorskim filmem Abrahama Zaprudera pozwolą na nowe spojrzenie na te wydarzenia i będą okazją do refleksji nad dniem, który zmienił historię Stanów Zjednoczonych.

Zabójstwo Kennedy’ego: 24 godziny, które wstrząsnęły światem

Niedziela 19 listopada, godz. 21:00

 Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ zbrodnie i tajemnice
Tytuł oryginalny: JFK: 24 Hours That Changed The World
Rok: 2023

 Dokument, przygotowany na 60. rocznicę zamachu na Johna F. Kennedy’ego, wykorzystuje archiwalne materiały filmowe z całego świata, nieznane większości telewidzów. Zobaczymy, jak wyglądały ostatnie 24 godziny prezydentury, dowiemy się, jak doszło do aresztowania, a potem zabójstwa Lee Harveya Oswalda — człowieka uznanego za jedynego sprawcę tej zbrodni. Film ukazuje wydarzenia oczami zwykłych ludzi — między innymi autora amatorskiego filmu, na którym można zobaczyć ostatnie 16 sekund życia Kennedy’ego – a także personelu Białego Domu
i dziennikarzy.

Zabójstwo Kennedy’ego: ostateczne dowody

Premiera: niedziela 19 listopada, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ zbrodnie i tajemnice
Tytuł oryginalny: JFK: The Final Evidence
Rok: 2022

Dwuczęściowy dokument analizuje tajemnicę zabójstwa prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Autorzy skupiają się na jego rodzinie, wrogach i na tym, komu mogło zależeć na śmierci polityka. Dr David J. Hall prezentuje różne dowody i relacje ludzi, którzy byli na miejscu zbrodni. Usłyszymy także wypowiedzi wielu ekspertów i naukowców. Program pozwala spojrzeć na zabójstwo Kennedy’ego w nowy sposób, a niedawno ujawnione dokumenty rządu USA pomagają odrzucić teorie spiskowe i zaakceptować fakty.

Zabójstwo Kennedy’ego: film, który zmienił świat

Niedziela 26 listopada, godz. 21:00

 Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ zbrodnie i tajemnice
Tytuł oryginalny: JFK: The Home Movie That Changed the World
Rok: 2023

Jest to niezwykła historia amatorskiego filmu, na którym uchwycono moment zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Dowiemy się, jak niejaki Abraham Zapruder, producent odzieży z Dallas, stał się jednym z kluczowych świadków, bo przypadkowo sfilmował chwilę, która na zawsze zmieniła Amerykę. Film Zaprudera stał się cennym dowodem, ale kwestie dotyczące jego własności i sposób zarządzania nim stały się źródłem wielu do dziś popularnych teorii spiskowych. Dokument koncentruje się na powstaniu tego amatorskiego nagrania, które okazało się jedynym zapisem jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*