Polsat Viasat History – programy polecane w lutym

W lutym kanał Polsat Viasat History proponuje miłośnikom historii najnowszej dwie nowości. Będą to premiery: programu „Tajne bronie II wojny światowej” oraz cyklu „Niedziele tajemnic”.

Tajne bronie II wojny światowej

Premiera: poniedziałek 5 lutego, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wojna technologia

Tytuł oryginalny: Secret Weapons: WWII

Rok: 2022

II wojna światowa była okresem bezprecedensowych innowacji w dziedzinie broni i uzbrojenia. Wszystkie strony konfliktu robiły, co mogły, aby pokonać przeciwników i uniknąć klęski. W tym programie zobaczymy historię powstania wielu fascynujących wynalazków — od potężnych czołgów wielkości małych budynków po pierwsze noktowizory, tajemnicze „promienie śmierci”, bomby sterowane przez gołębie i ambitne wizje lotniskowców wykonanych z lodu. Wojenne wynalazki ukazują niezwykłą pomysłowość i ambicje w dziedzinie projektowania nowych broni i uzbrojenia, które chwilami ocierają się o granicę szaleństwa.

Cykl: Niedziele tajemnic

W każdą niedzielę lutego, od godz. 21:00

W niedzielne wieczory zapraszamy na niezwykłe wyprawy na kanale Polsat Viasat History. Będziemy podróżować po całym świecie, aby poznawać nowe fakty na temat wielu intrygujących wydarzeń z historii ludzkości! Wraz z archeologami odkryjemy nową część włoskich Pompejów i dowiemy się, jak żyli nasi rzymscy przodkowie — ci najbogatsi i ci najbiedniejsi. Zbadamy mało znane materiały archiwalne, które tworzą oś czasu wydarzeń związanych z zabójstwem Johna F. Kennedy’ego, i dowiemy się o najnowszych odkryciach dotyczących inżynieryjnego geniuszu starożytnych Egipcjan.

Źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*