Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Podbój i jego skutki w XX wieku”

Zachęcamy do udziału w organizowanej przez Sekcję Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Podbój i jego skutki w XX wieku”. Patronat medialny nad konferencją objął portal wiekdwudziesty.pl. Poniżej znajduje się zaproszenie oraz szczegółowe informacje dotyczące Konferencji:

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Podbój i jego skutki w XX wieku”, organizowanej przez Sekcję Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odbędzie się ona w dniach 23-24 października 2014 r. w Krakowie, w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie ograniczamy tego zaproszenia wyłącznie do studentów historii, chcemy bowiem spojrzeć na tematykę podboju nie tylko z perspektywy wojskowej czy politycznej, ale także gospodarczej, kulturowej i cywilizacyjnej.

Nie chcielibyśmy też koncentrować się wyłącznie na problematyce militarnej, ale także zastanowić się, czy w dwudziestym wieku, w globalizującym się świecie, zachodziły procesy podboju przy użyciu innych (pokojowych) metod działania.

Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2014 r. Prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres sekcjahistoriinajnowszej@onet.pl

Opłata konferencyjna wynosi odpowiednio 70 zł i 30 zł (dla członków KNHS UJ). Formularz znajduje się tutaj: http://chomikuj.pl/konf.hist/formularz+konferencja,4046658040.docx

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*