Nowość: Kacper Śledziński „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych”

”Wygraliśmy”

Serial Czterej pancerni i pies jest emitowany od niemal 50 lat. Wspólnie z „bratnim narodem radzieckim” – w serii niekończących się zwycięstw – bijemy hitlerowców i wyzwalamy Polskę. To historia, w której „wygraliśmy”, bez pytań i dwuznaczności.

Scenariusz prawdziwy – napisany krwią i pełen moralnych dylematów – znany jest jednak nielicznym. Kim naprawdę byli pancerni? Za co walczyli? Czy wierzyli, że niosą Polsce wolność?

Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych opowiada o żołnierzach 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. To oni byli tankistami – prawdziwymi pancernymi. Ich losy to historia chwały i hańby, nadziei i rozczarowania, patriotyzmu i zdrady. To kronika pozbawiona korekty. Nie sposób się od niej oderwać.

Tankisci PRESS

Kacper Śledziński – historyk i publicysta, autor bestsellerowych książek historycznych (Cichociemni. Elita polskiej dywersji, Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej, Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka ), pisze „takie książki, jakie sam chciałby przeczytać”.

Galeria zdjęć:

źródło fotografii i tekstu: materiały prasowe wydawnictwa Znak Horyzont

Recenzja książki „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” zostanie już niebawem opublikowana  w portalu wiekdwudziesty.pl!

Książka do nabycia  w księgarni internetowej znak.com.pl

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*