NOWA SERIA DOKUMNETALNA „NAZIŚCI” NA ANTENIE NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

SZALEŃCZA IDEOLOGIA, KTÓRA PODPALIŁA
XX-WIECZNĄ EUROPĘ, CZYLI NOWA SERIA DOKUMNETALNA „NAZIŚCI” NA ANTENIE NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

 

„Naziści”, premiera 19 kwietnia, godz. 21:00                                                       

 Jak doszło do tego, że niespełniony malarz z Austrii – Adolf Hitler – stał się jednym z największych zbrodniarzy wszechczasów? Jakie wydarzenia stały za powstaniem nazistowskiej partii niemieckiej i dlaczego tak łatwo zdobyła ona władzę? Historię szaleństwa nazistowskich Niemiec w świetle nowych faktów odsłoni na antenie National Geographic Channel seria dokumentalna „Naziści”.

W dniu zakończenia Wielkiej Wojny młody Adolf Hitler przebywał w szpitalu wojskowym, lecząc wojenne kontuzje. Wtedy nikt się nie spodziewał, że prawie 21 lat później rozpęta nową wojenną zawieruchę, która pochłonie nawet 50 milionów ofiar. Jak wyglądała droga tego niedoszłego malarza oraz jego towarzyszy do władzy? Jak kształtowała się ich ideologia i dlaczego  zawładnęła umysłami niemieckiego społeczeństwa? W nowej serii dokumentalnej „Naziści” National Geographic Channel postara się odpowiedzieć na te pytania z  pomocą wyjątkowych materiałów filmowych, zdjęć, dokładnych rekonstrukcji oraz naukowych analiz.

 

Adolf Hitler podczas I wojny światowej. Źródło: materiały prasowe National Geographic Channel

Adolf Hitler podczas I wojny światowej. Źródło: materiały prasowe National Geographic Channel

 

 Dziś, po latach badań, wiadomo, że powstanie nazizmu to wynik zbiegu wielu okoliczności. Porażka Niemców w I wojnie światowej, traktat wersalski, wielki kryzys – to tylko niektóre elementy układanki, która złożyła się na stworzenie krwawego reżimu. Nie bez znaczenia była również rola konkretnych osób, które działały w otoczeniu Adolfa Hitlera. Zarówno tych, które wraz z nim spędzały czas w bawarskich piwiarniach, kreując zręby faszystowskiego szaleństwa, jak i tych, które pojawiły się w tej przerażającej historii później. National Geographic Channel przypomni wiele z tych postaci, w tym także zapomnianych bohaterów drugiego planu, którzy mieli na wodza niebagatelny wpływ. Będzie wśród nich m.in. Erich Ludendorff – niemiecki dowódca z okresu Wielkiej Wojny, mecenas Hitlera w jego pierwszych latach działalności politycznej oraz jeden z głównych organizatorów puczu monachijskiego. Jak wielu innych zaginął w mrokach historii, ustępując pola bardziej znanym nazwiskom, takim jak Goering czy Himmler. Film dokumentalny „Naziści” na nowo w jedną całość składa elementy skomplikowanej układanki III Rzeszy. Przypomina kim byli ludzie, których świat określa jednym słowem – „Naziści”.

 

Premiera nowej serii dokumentalnej „Naziści” na antenie National Geographic Channel w niedzielę, 19 kwietnia, o godz. 21:00.

źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*