Nowa książka Joanny Lamparskiej – „Ostatni świadek”

Zima 1945 – II wojna światowa ma się ku końcowi. Polacy, którzy przybywają na Dolny Śląsk, natrafiają na poniemieckie „skarby”. W domowych skrytkach i depozytach znajdują dzieła sztuki, odkrywają porcelanę i biżuterię zamurowane w ścianach domów. 26 stycznia premierę ma Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów Joanny Lamparskiej.

Joanna Lamparska wchodzi do hermetycznego świata poszukiwaczy. W archiwach odnajduje dramatyczne historie zbrodni dokonanych dla złota, śledzi mafię handlującą dokumentami oficerów SS, rozmawia z dziećmi „strażników skarbów”. Razem z czytelnikami eksploruje podziemne obiekty i pałace, w których ukryte zostały dzieła sztuki. Pokazuje, że po zakończeniu II wojny światowej walka wcale nie ustała. Rozpoczyna się wyścig z czasem w „polskiej gorączce skarbów”.

Joanna Lamparska: dziennikarka, podróżniczka, specjalistkaod tajemnic historii, ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego Śląska. Autorka kilkunastu książek o historii, od lat podąża śladami ukrytych skarbów i nierozwiązanych zagadek II wojny światowej. Pisze m.in. dla National Geographic i Focusa, realizuje programy telewizyjne i audycje radiowe, prowadzi akcje eksploracyjne. Nie boi się odważnych tematów i pracy w terenie, fascynują ją podziemne obiekty, zamki i pałace.

Źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*