Muzeum Techniki w Wiedniu

Przedstawiamy fotorelację z Muzeum Techniki w Wiedniu (Technisches Museum Wien), które mieliśmy okazję odwiedzić w lutym.

Wiedeńskie Muzeum Techniki założone zostało w 1908 roku i jest jednym z największych tego typu obiektów na kontynencie europejskim. Prezentująca tysiące eksponatów wystawa muzealna podzielona jest na strefy tematyczne takie jak lotnictwo, kolejnictwo, transport samochodowy i morski, przemysł ciężki i wydobywczy czy łączność oraz komunikacja, a nawet instrumenty muzyczne. Na zapoznanie się ze wszystkimi eksponatami i próbę skorzystania ze wszystkich interaktywnych urządzeń z pewnością nie wystarczy jedna, całodzienna wizyta. Na dość pobieżne przejście całej ekspozycji z zatrzymywaniem się przy wybranych eksponatach należy zaplanować kilka godzin.

Na wystawie zobaczyć można liczne modele lokomotyw i wagonów kolejowych, samochody, powozy, samoloty, helikoptery, a także sprzęt audio-video. Do najciekawszych eksponatów można zaliczyć aerodynamiczny Mercedes W 196 Silver Arrow, prezentowany na ruchomej obrotnicy, elektryczną lokomotywę z 1912 roku zaprezentowaną z odsłoniętymi elementami wewnętrznych mechanizmów czy maszynę szyfrującą Enigma. Twórcy ekspozycji przewidują wizyty rodzin i wycieczek szkolnych. Wiele obiektów ma charakter interaktywny z myślą o dzieciach w różnym wieku. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*