Najmroczniejsze śledztwo Mocka. „Moloch” – nowy kryminał M. Krajewskiego

28 października ukaże się najnowsza powieść kryminalna Marka Krajewskiego: Moloch. Nowa powieść pisarza, który od lat dostarcza czytelnikom rozrywki na najwyższym poziomie, jest nie tylko wciągającym kryminałem – to książka, która odsłania praktyki tajnych stowarzyszeń w dwudziestoleciu międzywojennym w Europie.

Breslau, 1928, szpital psychiatryczny przy Kletschkau Strasse. Eberhard Mock staje twarzą w twarz ze swą dawną kochanką. Jej córka i syn zostali porwani, a ślad po nich zaginął. Po stracie ukochanej Sophie nic nie wstrząsnęło Mockiem równie mocno jak to spotkanie. Hedwig postradała zmysły: o morderstwo dzieci oskarża własnego męża.

Krok po kroku Mock odkrywa upiorne powiązania między tajnym stowarzyszeniem okultystycznym a budowniczymi miasta przyszłości w centrum Wrocławia. Nawet nie domyśla się, jak potężne siły śledzą każdy jego krok.

Cmentarne czarne msze, wyuzdane praktyki seksualne i ludzie, którzy nie cofną się przed niczym. Tajne śledztwo zaprowadzi Mocka wprost przed przerażające oblicze prawdy. Czy istnieje granica, której Mock nie przekroczy. Najnowsza powieść Marka Krajewskiego jest nie tylko wciągającym kryminałem. To książka odsłaniająca wyjątkowo mroczne praktyki tajnych stowarzyszeń w 20-leciu międzywojennym w Europie czerpiąca ze specjalistycznego researchu współpracownika autora – religioznawcy Mikołaja Kołyszki oraz wiedzy ekspertów z wielu dziedzin, m. in. psychiatrii, hebraistyki i architektury.

Marek Krajewski – autor bestsellerowych powieści kryminalnych. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Filolog klasyczny. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.

O researcherze Marka Krajewskiego:

Mikołaj Kołyszko – religioznawca, założyciel Podcastu Religioznawczego, autor książki „Groza jest święta” oraz serii gamebookowej „Tajemne Oblicze Świata”. Współpracował m.in. z czasopismami: OkoLica Strachu, Magazyn Histeria oraz portalami Polter.pl, Valkiria.net i Wiadomosci24.pl. Były red. nacz. portalu „CzytajPL.pl”, Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru, oraz magazynu “Masz Wybór”. Wyróżniony tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku. Od 2018 r. researcher Marka Krajewskiego.

Źródło: materiały prasowe 

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*