Książka „Zwierzęta na wojnie”

Książka „Zwierzęta na wojnie”. Niezwykłe historie bojowych słoni, koni, psów, gołębi, nietoperzy i delfinów wspomagających wielkie armie świata.

Zwierzęta wniosły znaczący wkład w konflikty zbrojne. Wykrywały miny, ratowały ludzkie życie, przenosiły meldunki, ostrzegały przed gazowymi atakami wroga. Osłaniały ludzi własnym ciałem, dodawały otuchy i pomagały przetrwać swoim opiekunom, chociaż same przeżywały koszmar. Bały się przecież tak samo jak ludzie, a może jeszcze bardziej, bo nie rozumiały o co w tym wszystkim chodzi. Cierpiały na równi z ludźmi i ginęły jak żołnierze, wykonując rozkazy przełożonych.

·         Czołgi starożytności – słonie bojowe w akcji

·         Najbardziej znane zwierzęta w polskiej armii: Wojtek z armii Andersa, Kasztanka Marszałka i biała niedźwiedzica Baśka Murmańska

·         Słynne w historii konie bojowe: Bucefał Aleksandra Wielkiego, Marengo – siwek Napoleona, Pałasz i Tarant – ulubione rumaki Jana III Sobieskiego i Stefana Czarnieckiego, sierżant sztabowy – Reckless, Warrior – koń gen. Jacka Seelyʹego.

·         Psy wojny – czworonożni wojownicy na polach dawnych bitew, w okopach I wojny światowej, na frontach II wojny i współcześnie

·         Psia galeria sławy – 13 najsłynniejszych psów-żołnierzy w historii

·         Gołębie – niezastąpione latające telegrafy i ich tresowani śmiertelni wrogowie

·         Nietoperze bojowe jako alternatywa bomby jądrowej

·         Uderzenie spod wody – delfiny i lwy morskie na pierwszej linii

·         Wszędobylskie drony – wszy i inne miniaturowe a kąśliwe zwierzęta

Książka przeniesie nas w niezwykły świat, gdzie zwierzęta stanowią część wojennego dramatu.  Poznamy jasne i ciemne strony historii, odkryjemy bohaterstwo i łajdactwo związane z wykorzystywaniem zwierząt w wojnach.

Wojna to zorganizowany obłęd wykorzystujący najgorsze ludzkie instynkty. I najlepsze zwierzęce.

Książka „Zwierzęta na wojnie” już w sprzedaży!

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*