Konkurs

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Oskar, mamy dla Państwa nagrody w postaci trzech egzemplarzy książki Meandry wojny Bieszczadem naznaczone

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 18 września, do godziny 16.00 przesłać na adres konkurs@wiekdwudziesty.pl prawidłową odpowiedź na proste pytanie konkursowe:

Kiedy rozpoczęła się I wojna światowa? Prosimy o podanie daty dziennej. 

Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosujemy książki Meandry wojny Bieszczadem naznaczone. 

meandry-wojny

 

O książce:

W tym roku mija setna rocznica wybuchu I wojny światowej, nazwanej przez potomnych Wielką Wojną. Jeszcze nigdy tylu Polaków nie wzięło udziału w walkach na froncie. U wszystkich zaborców panował powszechny pobór, także naprzeciw siebie stanęły ponad 3 miliony polskich żołnierzy. Niestety, walczyli oni w obcych mundurach armii niemieckiej, austro-węgierskiej i rosyjskiej. Prowadziło to do bratobójczych walk, które toczyły się, zwłaszcza na wschodzie, na przestrzeni tysięcy kilometrów kwadratowych. Konflikt toczący się na zasadach wojny pozycyjnej sprawił, że miasta i wsie przechodziły z rąk do rąk, a wojna mająca trwać kilka tygodni zakończyła się po ponad 4 latach. Upadły mocarstwa zaborcze, ale na miejsce caratu wyrósł jeszcze groźniejszy wróg odrodzonej Rzeczpospolitej – Rosja bolszewicka W tym tyglu polityczno-militarnym przebywali jednak zwykli ludzie, którzy przeżywali miłość i przyjaźń. O tym opowiada w swej książce Meandry wojny Bieszczadem naznaczone (Wydawnictwo Oskar) Krzysztof Jan Drozdowski. Dzięki fabule osadzonej w historycznych realiach czytelnik może na własnej skórze przekonać się, czym była I wojna światowa i wojna polsko-bolszewicka. Książka pozwala także odtworzyć dylematy, przed jakimi stawali nasi przodkowie u progu niepodległości.

źródło: materiały prasowe

Patronat medialny nad książką objął portal historyczny wiekdwudziesty.pl

Regulamin Konkursu 17-18.09.2014

Tags:

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*