Konferencja z okazji jubileuszu 10-lecia działalności Akademii Dobrej Edukacji

Z radością zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowej konferencji organizowanej z okazji jubileuszu 10-lecia Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku i Warszawie, której tematem przewodnim będzie „Rozwój edukacyjny a dobrostan ucznia, czyli o wyzwaniach współczesnej szkoły”.

To niezwykłe wydarzenie współorganizowane jest przez Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Konferencja odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG (aula A208) w dniu 19 września.

Ten jubileuszowy rok jest okazją do podsumowania i refleksji nad drogą, jaką przeszła Akademia Dobrej Edukacji, ale również nad rozwojem i przyszłością szeroko rozumianej polskiej szkoły. Pragniemy dzielić się naszym doświadczeniem, sukcesami i wizją przyszłości ze wszystkimi, którzy mają pasję do edukacji i chcą wpływać na jej rozwój. To wyjątkowa okazja do spotkania z wybitnymi ekspertami, pedagogami, naukowcami i entuzjastami edukacji zarówno ze środowisk szkolnych, społecznych, jak i również akademickich.

Podczas konferencji będzie możliwość m.in. wysłuchania prelekcji specjalistów z zakresu dydaktyki, psychologii, pedagogiki czy organizacji szkół. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym, w którym specjaliści, rodzice i uczniowie dyskutować będą na temat tego, czym w istocie jest „dobra szkoła”. Wśród tematów, które poruszone zostaną podczas dyskusji pojawią się m.in. najnowsze trendy oraz innowacje w edukacji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, wstęp wolny!

Program konferencji: https://gdansk.dobraedukacja.edu.pl/jubileusz/

Akademia Dobrej Edukacji jest nowoczesną, alternatywną szkołą, w której dzieci i młodzież – w sposób spersonalizowany, dostosowany do ich potrzeb – poznają nie tylko wiedzę programową, ale także nabywają kompetencje przyszłości, które są niezbędne w dzisiejszych, nieustannie zmieniających się czasach. Fundamentem pracy edukacyjnej w Akademii jest 8 standardów:
Podążanie za potrzebami uczniów
Opieka mentorska
Realizowanie projektów
Ocenianie pomagające rozwijać się
Naturalne środowisko technologii
Przyjazna szkolna przestrzeń
Uczenie się poza szkołą
Zarządzanie społecznościowe

Patronat: 

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*