Konferencja studencko-doktorancka „Wiek XX – wiek nauki i techniki”
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt. „Wiek XX – wiek nauki i techniki”
Tematyka konferencji porusza problematykę postępu naukowego, jaki dokonał się w XX wieku. W pierwszej połowie dwudziestego stulecia postęp dopingowany był przez wydarzenia obu wojen światowych, czego ukoronowaniem było poskromienie potęgi atomu oraz podbój kosmosu. Druga połowa stulecia to początki rewolucji informacyjnej, która cały czas trwa i zmienia oblicze życia codziennego. Wiek XX obfitował w przełomowe odkrycia w wielu dziedzinach, takich jak medycyna, nauki ścisłe czy technika wojskowa.
Konferencja jest okazją do wymiany doświadczeń dotyczących badań nad wpływem odkryć, wynalazków oraz osiągnięć technicznych na bieg historii, a także nad postaciami mającymi wpływ na dokonany postęp. Zależy nam również na refleksji nad oceną skutków zastosowania niektórych wynalazków, budzonymi przez nie kontrowersjami i ceną, jaką musiano zapłacić za ich opracowanie.
Aby maksymalnie dopasować tematycznie prezentowane referaty i stworzyć jak najlepszą przestrzeń do dyskusji, panele zostaną wyłonione na podstawie przesłanych zgłoszeń.
Organizator: Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego
Miejsce obrad: Uniwersytet Gdański, Wydział Historyczny
Termin: Sobota, 25 października 2014
Opłata konferencyjna – brak :)
Zgłoszenia – do 31.08.2014
Lista przyjętych – do 7.09.2014
Czas referatu – 15 minut
Zapewniamy dostęp do rzutnika medialnego. Podczas obrad przewidziana jest przerwa na posiłek.
Formularz zgłoszeniowy: Formularz zgłoszeniowy
Zgłoszenia w postaci wypełnionych formularzy zgłoszeniowych prosimy przesyłać na adres: nkhunigdansk@gmail.com
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przyjęcia wybranych zgłoszeń.
Patronat Honorowy:
Patronem medialnym konferencji jest portal wiekdwudziesty.pl
Znalazłeś sobie sposób na zwiększenie ruchu na stronie :D
Istotnie, patronaty nad konferencjami naukowymi to świetny sposób na promocję portalu. Jest to dość oczywiste. Tak samo jak fakt, że korzyści są obustronne – dzięki lepszemu pozycjonowaniu i szerszemu gronu odbiorców niż w przypadku umieszczenia informacji na samych stronach uniwersyteckich, wydarzenie ma szansę dotrzeć do szerszego grona potencjalnych zainteresowanych.
Witam!
Czy są już znane listy przyjętych referentów?
Informacje o zakwalifikowaniu na konferencję zostały przesłane drogą mailową do przyjętych prelegentów 7 września. Pełny program konferencji zostanie opublikowany w tym tygodniu.