Kim była kobieta, dla której król Edward VIII zrezygnował z tronu?

Co takiego miała w sobie, że Edward VIII porzucił dla niej koronę? Czy naprawde go kochała, czy może była pionkiem w politycznej intrydze?

Królowa nie mówiła o niej inaczej niż „ta kobieta”. Król nie chciał widzieć jej na swoim dworze i nalegał, by syn zerwał z nią wszelkie kontakty. Książę tymczasem zabierał ją w zagraniczne podróże i obsypywał najdroższą biżuterią.

Nazwisko skandalizującej Amerykanki wielokrotnie gościło na pierwszych stronach gazet i w nagłówkach artykułów, które wywoływały ogromne emocje. Tajemnicza uwodzicielka, która  rozkochała w sobie brytyjskiego następcę tronu przez lata podejrzewana była o czary i samolubne działania skierowane przeciwko monarchii.

Ta kobieta. Biografia Wallis Simpson

  • Amerykańska rozwódka, która zawróciła w głowie księciu – wymarzona historia, skandal czy osobista tragedia?
  • Miłość w wymiarze politycznym – czy Wallis była nazistowskim szpiegiem i chciała doprowadzić do upadku monarchii?
  • Wizerunek kobiety – legendy – ambitna, dumna femme fatale, ikona stylu, której garderoba i kolekcja biżuteri przeszły do historii.

Anne Sebba na podstawie wywiadów, listów, a nawet prywatnych notatek króla Jerzego VI przedstawia prawdziwą historię bohaterki największego skandalu obyczajowego XX wieku.

Premiera nowego wydania książki „Ta kobieta. Biografia Wallis Simpson” (tłum. Anna Sak) już 7 września.

Anne Sebba jest brytyjską biografką, dziennikarką oraz wykładowczynią. Na początku była związana z BBC World Service. Później pracowała między innymi dla Reutersa, pisała dla takich tytułów, jak „The Guardian”, „The Daily Telegraph”, „The Spectator”, czy “The Times”. Największą popularność przyniosły jej biografie. Opisała życie między innymi Matki Teresy, Margot Fonteyn, Laury Ashley czy też Jennie Churchill. W Polsce jej książka „Ta kobieta. Biografia Wallis Simpson” po raz pierwszy ukazała się w 2012 roku.

Źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*