Jerozolima. Nowa biografia starego miasta

Poza głównym szlakiem, z dala od hałaśliwego tłumu zwiedzających, którzy pielgrzymują do najważniejszych punktów kultu religijnego, odnaleźć można to, co tak naprawdę jest jądrem Jerozolimy. Esencją miasta przesiąkniętego historią i naznaczonego skomplikowaną teraźniejszością.

Liryczna i magnetyczna książka, bogata oraz intensywnie sugestywna (z odrobiną kuminu), w której autor dzieli się swoją trwającą całe życie obsesją na punkcie jednego z najskrupulatniej opisanych i jednocześnie najbardziej niezrozumianych miast na ziemi. To nie jest kolejna biografia, ale o wiele ważniejsza książka, mówiąca o ludzkich wątkach splatających się w tkaninę nowej Jerozolimy.

Louisa Waugh, autorka Hearing Birds Fly oraz działaczka humanitarna

Matthew Teller w swojej jerozolimskiej biografii ujawnia źródła świętości miasta, oddaje głos ludziom należącym do tego miejsca.

Poprzez spojrzenie w odległą przeszłość i polityczną teraźniejszość odkrywa głębię i kulturową różnorodność serca Jerozolimy.

Co znajdziesz w książce?

  • przedstawienie palestyńskich i żydowskich społeczności Starego Miasta,
  • indyjskie i afrykańskie wspólnoty, kulturę grecką, ormiańską i syryjską, a także ubogie rodziny romskie i mistyków sufickich,
  • źródła świętości Jerozolimy i idee – często zaskakująco świeckie – które ukształtowały życie w jej murach,
  • głos ludzi, którzy należą do tego miejsca,
  • głębię i kulturową różnorodność serca Jerozolimy.

Odkryj prawdziwą historię Jerozolimy, miasta będącego w ciągłym konflikcie, poznaj jej mieszkańców, skrywających ogromny dorobek kulturowy, dowiedz się o przeszłości, o której nie miałeś pojęcia.

Źródło: materiały prasowe

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*