Jak wygląda alternatywna historia II wojny światowej oczami Roberta Szmidta?

Hitler umarł, niech żyje Himmler! Witajcie w nowym wspaniałym świecie, w którym miejsce aroganckiego szaleńca zajęli piekielnie inteligentni architekci ostatecznego rozwiązania. Witajcie w największym koszmarze ludzkości, w którym, jak się wydaje, umarła nawet nadzieja.

8 listopada 1939 roku bomba skonstruowana przez Georga Elsera zabija większość przywódców Trzeciej Rzeszy, zmieniając nieodwracalnie bieg historii. W nowej rzeczywistości nie dochodzi do podboju Francji, ewakuacji z Dunkierki, Bitwy o Anglię, masakry polskich jeńców w Katyniu, budowy obozu zagłady w Oświęcimiu, ataku na Pearl Harbor oraz tysięcy innych odrażających zbrodni wojennych i podbojów, o których dowiadywaliśmy się z książek i relacji naocznych świadków.

Premiera książki: 30.06.2021

O autorze:

Robert J. Szmidt

Urodzony w 1962 roku we Wrocławiu, polski pisarz fantasy i science fiction. Z wykształcenia jest marynarzem. Jest absolwentem Zespółu Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Tłumaczył teksty z angielskiego dla Wydawnictwa Iskra. Założyciel „Science Fiction Fantasy i Horror”. Pomysłodawca plebiscytu Nagrody im. Janusza A. Zajdla o początkowej nazwie „Sfinks”. Pracuje jako copywriter dla dystrybutorów filmów.

Źródło: materiały prasowe 

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*