Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Uniwersytecie Gdańskim

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Uniwersytecie Gdańskim

Uniwersytet Gdański to uczelnia, z której wywodzi się cały obecny skład redakcji portalu wiekdwudziesty.pl oraz wielu autorów publikowanych w serwisie tekstów. W tym roku uczestniczyliśmy w inauguracji roku akademickiego na naszej Alma Mater. Wydarzenie to po raz pierwszy odbyło się w nowym, niezwykle nowoczesnym gmachu Neofilologii.

 

Wejście do nowego gmachu Neofilologii, fot. M.Mokrosiński

Wejście do nowego gmachu Neofilologii

W uroczystej inauguracji, oprócz przedstawicieli władz Uniwersytetu Gdańskiego oraz poszczególnych jego wydziałów i studentów, udział wzięło wielu znanych gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele świata nauki, polityki i kultury, na przykład zasłużony profesor Jerzy Limon czy ambasador Finlandii w Polsce, Hanna Katariina Lehtinen.

Poczet sztandarowy Konwentu Polonia, najstarszej polskiej korporacji akademickiej

Poczet sztandarowy Konwentu Polonia, najstarszej polskiej korporacji akademickiej

 

Ambasador Finlandii w Polsce, Hanna Katariina Lehtinen.

Ambasador Finlandii w Polsce, Hanna Katariina Lehtinen.

*

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego była niezwykle ważna dla naszego zespołu redakcyjnego. W czasie uroczystości dwukrotnie wyróżniona została nasza redakcyjna koleżanka, Marzena Ostrowska. Jako osoba, która osiągnęła najwyższy wynik podczas rekrutacji na studia doktoranckie na Wydziale Historycznym, składała ślubowanie i była pasowana na doktorantkę przez Jego Magnificencję Rektora prof. dr. hab. Bernarda Lammka. Ponadto jako jedyna na Uniwersytecie Gdańskim uzyskała w tegorocznym procesie rekrutacji na studia III stopnia maksymalną liczbę punktów i otrzymała Nagrodę Santander Universidades, programu realizowanego przez Bank Zachodni WBK. Gratulujemy!

Marzena Ostrowska podczas imartykulacji doktorantów

Marzena Ostrowska podczas immatrykulacji doktorantów

*

Zdjęcia: Marcin Mokrosiński

like

Komentarze
  1. Piotr
  2. Marcin Mokrosiński
  3. Michał Szafran

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*