Gorący ostatni tydzień lutego w Muzeum PRL-u
Gorący ostatni tydzień lutego w Muzeum PRL-u
22 lutego, godz. 17, prezentacja projektu badawczego „Wyzwania rzeźby współczesnej w przestrzeni publicznej”
Krzysztof Krzysztof przedstawi swój projekt badawczy „Wyzwania rzeźby współczesnej w przestrzeni publicznej”. W jego ramach prezentował w styczniu i lutym 2016 r. przed budynkiem Muzeum PRL-u swą rzeźbę i prowadził poświęcone jej badania sondażowe.
25 lutego, godz. 18, Debata Solidarności: Postawy młodzieży. 35. rocznica rejestracji NZS
Muzeum PRL-u i Stowarzyszenie Sieć Solidarności zapraszają 25 lutego o godz. 18 na kolejną „Debatę Solidarności”. Jej gospodarzem będzie Edward Nowak, a uczestnikami Bogdan Klich i Marek Lasota. Temat: „Postawy młodzieży. 35. rocznica rejestracji NZS”.
28 lutego, godz. 15, finisaż wystawy „PRL mieszka w nas? Kultura czasu wolnego”
Muzeum PRL-u zaprasza w niedzielę 28 lutego na finisaż wystawy „PRL mieszka w nas? kultura czasu wolnego”. Tego dnia całe muzeum będzie można zwiedzić za darmo, a o godz. 15 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Marii Wąchały-Skindzier.
Obecnie Muzeum PRL-u, wraz z Nowohuckim Centrum Kultury i Fundacją Ukryte Skrzydła, realizuje program edukacyjny wpisany w tę wystawę. Jak dziś spędzamy czas wolny? Co utraciliśmy, a co zyskaliśmy w zamian? Jak zmieniła się Huta na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat? – to tylko część pytań, jakie stawiamy sobie oraz uczestnikom warsztatów, które prowadzą: Krzysztof Ridan (filmowy), Monika Drożyńska (hafciarski) i Marta Frej (z memów). Efekty ich pracy, ale także osób spotykających się w pracowniach plastycznych NCK oraz członków Krakowskiego Klubu Fotograficznego, zaprezentujemy 18 marca pod szyldem „Czas wolny wczoraj i dziś. PRL mieszka w nas?”. Już dziś serdecznie zapraszamy.
29 lutego, godz. 18, spotkanie ,,Komuniści i Kościół w Krakowie w ostatniej dekadzie PRL”
29 luty o godz. 18 Muzeum PRL-u oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na spotkanie ,,Komuniści i Kościół w Krakowie w ostatniej dekadzie PRL”. Uczestnicy: prof. Tomasz Gąsowski (UJ), dr hab. Filip Musiał prof. AI (IPN, Akademia Ignatianum), dr Rafał Łatka (autor książki ,,Polityka władz PRL wobec Kościoła katolickiego w województwie krakowskim w latach 1980-1989″). Prowadzenie: Roman Graczyk (IPN).
AKTUALNY PROGRAM WSZYSTKICH WYDARZEŃ W MUZEUM PRL-U MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE WWW.MPRL.PL
źródło: materiały prasowe