Film dokumentalny „Fajna Ferajna” – crowdfunding

Trwa zbiórka crowdfundingowa w celu zrealizowania filmu dokumentalnego „Fajna Ferajna”. Polecamy i zachęcamy do wspierania projektu!

Wesprzyj projekt

O filmie:

Film dokumentalny „Fajna Ferajna” opowiada o Powstaniu Warszawskim oczyma najmłodszych uczestników tych wydarzeń. Będzie go można zobaczyć w Sali Małego Powstańca Muzeum Powstania Warszawskiego. 

thumb_ff2_adaptiveResize_600_600

„Fajna ferajna” to film niezwykły, przede wszystkim ze względu na występujące w nim osoby. Na ekranie pojawiają się świadkowie i uczestnicy Powstania: Basia, Halusia, Jureczek, „Hipek” i „Kazimierz”. Halinka ratowała z powstania psy i koty. „Kazimierz” był kolporterem gazet i obserwował przylot formacji amerykańskich latających fortec. “Hipek” należał do sławnej drużyny harcerskiej szczurów kanałowych. Jureczek miał dziewięć lat i był najmłodszym zaprzysiężonym żołnierzem AK. Służył na Mokotowie, a po upadku dzielnicy ukrywał się w piwnicach. 

Towarzyszą im współczesne dzieci: Jaś, Staś, Stefanek i Zosia. Ta niecodzienna obsada pracuje pod okiem reżysera Tomka Stankiewicza, który w „Fajną Ferajnę” włożył całe swoje serce. Udało mu się pokazać, jak wyobraźnia współczesnych dzieci, poruszona opowieściami Powstańców, przenosi ich do 1944 roku. Jaś, Staś, Stefan i Zosia doświadczają tych samych emocji, co ich rówieśnicy z Powstania Warszawskiego. 

źródło

Więcej informacji:

fajnaferajna.pl

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*