Czołgowa majówka 2018: Pantera. Ostatnie Zwycięstwo.

1 maja w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” odbyła się kolejna Czołgowa Majówka. Tym razem jej najważniejszym elementem była inscenizacja pt.: Pantera. Ostatnie zwycięstwo.

Zdjęcia: Michał Szafran, odwaszegofotokorespondenta.blogspot.com

Scenariusz zakładał starcie oddziałów Armii Czerwonej i armii niemieckiej w końcowych dniach II wojny światowej. Wykorzystano do tego replikę czołgu Pantera oraz wóz T-34, a także inne pojazdy znajdujące się w zbiorach muzeum. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość zwiedzania schronu dowodzenia 25 dywizjonu rakietowego oraz przejażdżka zabytkowym autobusem Krupp z 1938 roku.

*

Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” w Dąbrówce rozpoczęło działalność w maju 2015 roku. Od tego momentu udało się pozyskać szereg pojazdów i doprowadzić je do stanu użytkowego. W muzealnych garażach znajduje się coraz więcej sprawnych pojazdów mechanicznych reprezentujących różne okresy rozwoju motoryzacji w XX wieku. Pojawiają się one w produkcjach filmowych realizowanych na terenie Polski.

Ekspozycja muzealna wewnątrz budynków również uległa zmianom i widać, że dzięki wytrwałej oraz mozolnej pracy pasjonatów MTW „Gryf” staje się coraz lepszą placówką muzealną na Pomorzu.

Opublikuj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*