Czołgowa majówka 2018: Pantera. Ostatnie Zwycięstwo.

1 maja w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” odbyła się kolejna Czołgowa Majówka. Tym razem jej najważniejszym elementem była inscenizacja pt.: Pantera. Ostatnie zwycięstwo.

Zdjęcia: Michał Szafran, odwaszegofotokorespondenta.blogspot.com

Scenariusz zakładał starcie oddziałów Armii Czerwonej i armii niemieckiej w końcowych dniach II wojny światowej. Wykorzystano do tego replikę czołgu Pantera oraz wóz T-34, a także inne pojazdy znajdujące się w zbiorach muzeum. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość zwiedzania schronu dowodzenia 25 dywizjonu rakietowego oraz przejażdżka zabytkowym autobusem Krupp z 1938 roku.

*

Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” w Dąbrówce rozpoczęło działalność w maju 2015 roku. Od tego momentu udało się pozyskać szereg pojazdów i doprowadzić je do stanu użytkowego. W muzealnych garażach znajduje się coraz więcej sprawnych pojazdów mechanicznych reprezentujących różne okresy rozwoju motoryzacji w XX wieku. Pojawiają się one w produkcjach filmowych realizowanych na terenie Polski.

Ekspozycja muzealna wewnątrz budynków również uległa zmianom i widać, że dzięki wytrwałej oraz mozolnej pracy pasjonatów MTW „Gryf” staje się coraz lepszą placówką muzealną na Pomorzu.

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*