„All quiet on the Western Front”: ruszyły zdjęcia do niemieckiego filmu Netflix w reżyserii Edwarda Bergera

Trwają zdjęcia do nowej produkcji Netflixa na podstawie bestsellera Ericha Marii Remarque’a z 1928 r. „Na Zachodzie bez zmian”. W rolach głównych wystąpią: Felix Kammerer, Albrecht Schuch, Aaron Hilmer, Edin Hasanovic, Daniel Brühl, Devid Striesow i inni. Film reżyseruje Edward Berger („Patrick Melrose” i „Jack”), a producentem jest Malte Grunert z firmy Amusement Park Film („Bardzo poszukiwany człowiek” i „Ostatnia miłość na Ziemi”). Zdjęcia realizowane są w Czechach potrwają do końca maja.

 

ALL QUIET ON THE WESTERN FRONT, Reż.: Edward Berger, Praga 2021

„Na Zachodzie bez zmian” Ericha Marii Remarque’a z 1928 roku do dziś uchodzi za najlepszą powieść antywojenną wszech czasów. Jej pierwsza filmowa adaptacja również przeszła do historii. Wydawnictwo Ullstein Verlag opublikowało pacyfistyczny manifest Remarque’a, weterana wojennego i wówczas szanowanego dziennikarza, w czasach, w których każda krytyka I wojny światowej była bardzo niemile widziana. Zarówno książka, jak i jej nagrodzona Oscarem® adaptacja filmowa z 1930 roku padły ofiarą nazistowskiej cenzury, a Remarque został zmuszony do emigracji do Szwajcarii.

Od marca w pobliżu Pragi trwają zdjęcia do pierwszej niemieckiej adaptacji filmowej powieści „Na Zachodzie bez zmian”. Reżyser Edward Berger zgromadził na planie grupę utalentowanych aktorów, którzy razem z producentem (Malte Grunert z firmy Amusement Park) na zlecenie firmy Netflix, ożywią jego filmową interpretację tej humanistycznej odezwy przeciwko okropnościom wojny. Do końca maja Felix Kammerer z wiedeńskiego Burgtheater, Albrecht Schuch, Aaron Hilmer, Moritz Klaus i Edin Hasanovic będą odgrywać role Paula Bäumera i jego szkolnych kolegów. W obsadzie znaleźli się też: Daniel Brühl, Devid Striesow, Andreas Döhler i inni.

ALL QUIET ON THE WESTERN FRONT, Reż.: Edward Berger, Praga 2021

Edward Berger: Autorowi tego światowego bestsellera udało się przekazać nieludzki koszmar wojny lepiej niż komukolwiek innemu w całej historii literatury. Możliwość stworzenia pierwszej niemieckiej adaptacji filmowej tego dzieła to dla mnie fascynujące wyzwanie.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że Edward Berger i jego fantastyczna obsada przeniosą tę historię na ekrany użytkowników serwisu Netflix – mówi Sasha Bühler, dyrektor ds. filmów międzynarodowych w firmie Netflix.

Premierę filmu „All Quiet on the Western Front” zaplanowano na drugą połowę 2022 roku.

Źródło: mat. prasowe Netflix

Opublikuj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*